GetBack na drodze o upadłości?

getbackProblemy GetBack S.A. pogłębiają się z dnia na dzień. Jeżeli spółka na czas nie otrzyma zastrzyku świeżego kapitału czeka nas jedna z największych upadłości na Catalyst, a straty inwestorów będą liczone w miliardach złotych.

GetBack S.A. to jedna z największych firm windykacyjnych należąca do funduszu Abris Investments, który ma w nim 60% akcji. Zajmuje się ona skupowaniem i ściąganiem starych, najczęściej przedawnionych długów. Problem w tym, że zakupy pakietów wierzytelności był dokonywane na kredyt. Środki na ten cel pozyskiwane były m.in. w drodze emisji obligacji, które chętnie nabywali indywidualni inwestorzy na rynku Catalyst.

O problemach finansowych GetBack zaczęto mówić na początku maja br. Związane było to z komunikatem spółki wskazującym na konieczność poszukiwania nowych źródeł finansowania jej bieżącej działalności. Jak obecnie wiadomo GetBack potrzebuje zdobyć aż pół miliarda złotych. Problem w tym, że spółka na przestrzeni ostatnich kilku dnia zupełnie stracił wiarygodność w oczach potencjalnych inwestorów. Co więcej nie wiadomo nawet jak dokładnie wygląda jej aktualna sytuacja finansowa. Spółka bowiem do dzisiaj nie opublikowała raportu finansowego za ostatni rok. Ostatnie dane spółki pochodzące z trzeciego kwartału 2017 r. wskazują zaś na obciążenie jej długiem sięgającym prawie 2,4 miliarda złotych.

Handel akcjami i obligacjami spółki na giełdzie jest aktualnie zawieszony. Powodem ma być dezinformacja powstało po zdementowaniu przez PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju informacji co do prowadzenia rozmów na temat udzielenie finansowania spółce.

Obecnie na rynku Catalyst notowanych jest 22 serii obligacji GetBack S.A. o łącznej wartości nominalnej 262.636.000 zł. Ponadto na rynku regulowanym notowanych jest 6 serii obligacji o łącznej wartości 256.447.900 zł. Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*