PC Guard nie wykupił obligacji

PC Guard

Niestety PC Guard S.A. nie dokonał wykupu obligacji serii B (PCG0415), który przypadał na dzień 13 kwietnia 2015 r. oraz nie dokonał płatności za ostatni okres kuponowy. „Na pocieszenie” Zarząd PC Guard S.A. wydał komunikat, w którym przeproszono obligatariuszy za zaistniały stan rzeczy oraz wskazano przyczynę braku wykupu obligacji. Zgodnie z jego treścią brak środków na wykup obligacji miał być spowodowany m.in. brakiem zapłaty za akcje spółki IMAGIUS sprzedane dwóm spółką zlokalizowanym na Cyprze.

Zarządowi PC Guard S.A. trudno jest określić perspektywę wykonania zobowiązań spółki. Wszystko ma bowiem zależeć od „ od pomyślnej finalizacji rozmów toczonych z CRX, QRL ewentualnie pozyskania inwestora dla spółki”.

Na domiar złego akcje spółki IMAGIUS stanowiące zabezpieczeniem obligacji serii B (PCG0415) są obecnie wyceniane poniżej wartości ich emisji. Jako przyczynę tak silnej przeceny akcji IMAGIUSa wskazuje się m.in. doniesienia prasowe o możliwym wyłudzeniu podatku VAT w spółce zależnej – GPS Konsorcjum.

Jak wskazano w treści rzeczonego komunikatu: „(…) gdyby nie utrata wartości akcji Imagisu, interesy obligatariuszy obligacji serii B byłyby w pełni zabezpieczone. Zauważyć należy również, że tak znaczna utrata wartości akcji Imagisu znacznie utrudnia rozmowy z CRX oraz QRL co do zapłaty ceny za akcje sprzedane tym spółkom przez CG Finanse”.

Zarząd PC Guard S.A. zapewnia, że „zaistniałe zdarzenie ma charakter incydentalny”. Pytanie tylko czy można w to wierzyć?

Źródło 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*